Szkoła Podstawowa nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie uczestniczy w rządowym programie „Radosna Szkoła”.

W ramach realizacji projektu przygotowane zostało w szkole miejsce zabaw dla najmłodszych uczniów. Stworzyło to możliwości organizacji zabaw ruchowych, zgodnie z naturalnymi potrzebami rozwojowymi dzieci, związanymi z dużą aktywnością fizyczną. Miejsce zabaw jest wyposażone w przyrządy pozwalające na zaspokojenie przez dzieci potrzeby ruchu, i obejmuje w szczególności duże, miękkie klocki, miękkie piłki w różnych kolorach i wielkościach, materace do zabaw, tory przeszkód, elementy i umożliwiające pokonywanie wysokości, a zarazem usprawniające koordynację wzrokowo – ruchową. Znajduje się tam także sprzęt spełniający funkcje edukacyjne i usprawniający małą motorykę (układanki, klocki itp., zachęcające dzieci do zabaw i zajęć z rówieśnikami). Natomiast po intensywnym ruchu i zabawie każde dziecko ma możliwość wyciszenia, relaksu czy indywidualnej pracy. Służą temu urządzenia pozwalające na rozwijanie uzdolnień i zainteresowań (np. plastycznych, konstrukcyjnych), ale jednocześnie umożliwiające odpoczynek i wyciszenie w dogodnej pozycji (materace, pufy, basen z piłeczkami).

Uczniowie klas młodszych, pod opieką nauczycieli, z radością korzystają z miejsca zabaw nie tylko w czasie zajęć dodatkowych, ale także podczas zajęć dydaktycznych (relaksacja, zajęcia ruchowe, gry i zabawy dydaktyczne).