You are currently viewing OGÓLNOPOLSKI TEST WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

OGÓLNOPOLSKI TEST WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

Dla wszystkich Pierwszoklasistów Puchatek przygotował w tym roku kolejny OgólnopolskWielki Test Wiedzy o Bezpieczeństwie. W dniach 20.12.2017r. – 8.01.2018 r. wszystkie dzieci z 5 pierwszych klas  wzięły udział w tym Teście. Składał się on z 15 pytań z zakresu bezpieczeństwa w domu, w drodze do szkoły, bezpieczeństwa w Internecie oraz pierwszej pomocy. Przygotowany został w formie pisemnej, jak i obrazkowej. Do każdego pytania podane były trzy warianty odpowiedzi, z których tylko jedna była prawidłowa. Po zakończeniu Testu  dzieci otrzymały informację, ile poprawnych odpowiedzi wybrały,  a także mogły wrócić do wszystkich odpowiedzi, dzięki czemu miały możliwość ich weryfikacji. Test miał nie tylko na celu sprawdzać wiedzę pierwszoklasistów, ale również uczyć jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach.

Była więc to doskonała okazja, by utrwalić wiadomości zdobyte w szkole w ramach programu Akademia Puchatka”.

Nasze dzieci poradziły sobie bardzo dobrze z odpowiedziami na 15 pytań.

Wszystkie zainteresowane osoby informuję, że Test Bezpieczeństwa będzie aktywny do 31 stycznia 2018r.

W przeprowadzeniu Testu dzieciom pomogli nauczyciele ( wychowawcy) uczący w kl. I, nauczyciele pracujący w świetlicy: E. Mocha, I. Tarnavska, K. Warchoł, H. Brzozowski, G. Wieczorek oraz nauczyciel informatyki  – A. Styczeń.

Opracowała  mgr G. Wieczorek