You are currently viewing „Biblioteka Dzieciom” – warsztaty komputerowe

„Biblioteka Dzieciom” – warsztaty komputerowe

W dniu 12 marca 2018 r. uczniowie klasy I c wraz z wychowawczynią Jadwigą Kawą odwiedzili 7 Filię WiMBP w Rzeszowie. Dzieci uczestniczyły w zajęciach z cyklu „Biblioteka Dzieciom”. Pani Anna Kurowska zaprosiła na te zajęcia pracowników Działu Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych WiMBP w Rzeszowie: panią Joannę Piller, Martę Biały oraz Janusza Haliniaka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z tabletem. Najpierw dzieci malowały obrazki ze strony QuiverVision.com, a następnie pokolorowani bohaterowie ożywali w technologii rozszerzonej rzeczywistości za sprawą aplikacji na tablecie. Było dużo radości, gdy bałwanki tańczyły, podskakiwały, a krokodyle grały w piłkę, a mały lew zamieniał się w piłkarza. Dzieci robiły też zakładki i przebierały się za różne postacie, np. Annę Jantar, Irenę Santor, Annę Dymną, Franka Sinatrę, Lionela Richiego, czy Michela Jacksona. Dzieci pozowały do zdjęć wcielając się w bohatera literackiego lub znaną gwiazdę z muzycznego świata. Panie robiły dzieciom sleeveface z wybraną okładką książki lub płytą winylową.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie, niespodzianki oraz słodkości. Zapraszamy do obejrzenia sleeveface.

Opracowała mgr Jadwiga Kawa