You are currently viewing Tak  Pomagam

Tak Pomagam

„Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego.”
  Kardynał Stefan Wyszyński

Szkolne Koło Caritas Szkoły Podstawowej nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie po raz kolejny wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Tak POMAGAM”, która była  przedświąteczną zbiórką żywności organizowaną, w 2018 r. już po raz kolejny, przez Caritas Polska na rzecz ludzi ubogich. W dniach 9-10 marca 2018 r. 58 wolontariuszy z naszej szkoły w sklepach sieci Frac, Lidl, BiedronkaCarrefour zebrało znaczące ilości artykułów spożywczych i środków czystości, które trafią do ludzi ubogich z naszego regionu na Święta Wielkanocne. W piątek, 9.03. 2018 r. z grupą naszych wolontariuszy  w sklepie Frac przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej w Rzeszowie kwestowała Pani Bożena Zięba, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25. Akcję wspomogło także 18 rodziców oraz 10 nauczycieli, w tym dwóch naszych księży: Patryk i Krzysztof. W sobotę wszystkie nasze grupy odwiedził Ksiądz Dyrektor Piotr Potyrała z Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Serdecznie dziękujemy za udział w naszej akcji Pani Dyrektor Bożenie Ziębie, Księdzu Dyrektorowi Piotrowi Potyrale, naszym drogim wolontariuszom i ich rodzicom, oraz nauczycielom: Joannie Dworak, Agnieszce Feliks, Januszowi Lisowi, Krzysztofowi Moszyńskiemu, Katarzynie Musze, Renacie Popek, Mariuszowi Rosiakowi, Patrykowi Smoleniowi, Annie Wrzos, a nade wszystko wszystkim ofiarodawcom.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie Grażyna Gajownik-Jakubek