You are currently viewing Warsztaty ceramiczne

Warsztaty ceramiczne

Dnia 22 marca 2018 r. grupa 12 uczennic z klas III i IV  naszej szkoły pod opieką wychowawców  ze świetlicy  M. Karpińskiej i K. Warchoł została zaproszona na warsztaty ceramiczne pt. „Wielkanocne inspiracje”, które  zorganizowały studentki Koła Naukowego Rzeźby „Zapał” przy Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Dzieci miały okazję zwiedzić różne artystyczne pracownie (rysunku, malarstwa, rzeźby, grafiki, kształtowania przestrzeni, multimedialną, fotografii) oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o  tym artystycznym kierunku studiów.

W dalszej części wycieczki odbyły się warsztaty ceramiczne. Dziewczęta na bazie glinianej pisanki tworzyły wielkanocne ozdoby: zajączki, kurki i wiosenne kwiaty. Nasze prace będą wypalone w piecu, potem malowane i na pewno ozdobią jeszcze nie jedną Wielkanoc.

Dziękujemy bardzo wszystkim studentkom U Rz, które zorganizowały tak interesujące i kreatywne warsztaty.

Opracowała mgr Marzena Karpińska