You are currently viewing Lapbooki wykonane przez uczniów klas VIa i VIb

Lapbooki wykonane przez uczniów klas VIa i VIb

Na początku drugiego semestru roku szkolnego 2017/2018 uczniowie klas VI na lekcjach przyrody zdobywali wiedzę o różnych grupach zwierząt. Mieli okazję poznać podział zwierząt na poszczególne gromady, a także cechy charakterystyczne tych gromad. Aby utrwalić wiadomości poznane na lekcjach, chętni uczniowie wykonali dodatkowe zadanie domowe – lapbook.

Czym jest lapbook?
Lapbook, to tzw. „książka na kolanach” (w wolnym tłumaczeniu). Jest to świetny sposób nauki, ponieważ już samo jego przygotowanie wymaga wybrania najważniejszych informacji, a dzięki ciekawym elementom (m.in. zakładkom), jest on dla uczniów dużo bardziej atrakcyjną formą niż zwykła książka. Lapbooka można zrobić właściwie o wszystkim. W klasach VI przyjęliśmy zasadę, że uczniowie tworzą lapbook o konkretnej gromadzie zwierząt. A oto efekty pracy naszych uczniów: