You are currently viewing Grand Prix Festiwalu Małych Form Teatralnych

Grand Prix Festiwalu Małych Form Teatralnych

I Nagroda dla Najlepszego Aktora

Bartosz Rułka, uczeń klasy 3 a gimnazjum, na scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie podczas zmagań finalistów II Podkarpackiego Festiwalu Małych Form Teatralnych zorganizowanego przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące i Teatr przedstawił monodram „Pojedynek” na motywach powieści Witolda Gombrowicza „Transatlantyk”. Występ był brawurowy i hipnotyzujący – jury i widzowie podziwiali aktorski warsztat, dykcję, swobodę poruszania się na scenie oraz umiejętność zapamiętania długiego i skomplikowanego językowo tekstu. Bartek wyróżnił się w sposób szczególny na tle pozostałych uczestników, podobnie jak podczas eliminacji wstępnych (marzec 2018), był po prostu  bezkonkurencyjny. Jury pod przewodnictwem Dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej – Jana Nowary – postanowiło przyznać Bartkowi nagrodę główną – GRAND PRIX FESTIWALU i uhonorować dodatkowo Nagrodą dla Najlepszego Aktora.

Ucznia do konkursu przygotowała i spektakl wyreżyserowała dr Barbara Maria Płodzień.

GRATULACJE !!!