Podsumowanie akcji „Pomóżmy zwierzakom”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie po raz kolejny wzięli udział w akcji „Pomóżmy zwierzakom” i włączyli się w zbiórkę darów na rzecz bezdomnych zwierząt. Uczniowie wykonali plakaty, które informowały o akcji i zachęcały do zbiórki.

Głównym celem akcji jest kształtowanie wrażliwości na niedolę istot słabszych, zbliżenie człowieka do świata zwierząt i otaczającej nas przyrody poprzez inicjowanie działań o charakterze wychowawczym. W ramach  kolejnej edycji akcji uczniowie również wzięli udział w konkursie plastyczno – literackim. Szkolne jury wybrało kilka najciekawszych prac, które przesłano do Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt.

Zebraliśmy następujące dary: Karma sucha karma dla psów -155,8 kg sucha karma dla kotów – 32,2 kg karma w puszkach dla psów – 27,5 kg karma w puszkach dla kotów – 13,3 kg karma w saszetkach dla psów – 7,8 kg karma w saszetkach dla kotów – 6,2 kg ryż, kasza, makaron – 3,2 kg Akcesoria dla zwierząt miski –  6 szt. poduszki, ręczniki  –  3 szt. koce  –  4 szt. legowiska –  2 szt. szelki, obroże – 3 szt. zabawki  – 1 szt. szampon – 1 szt. woreczki na odchody (rolki)  – 3 szt.

Zebrane dary zostały przekazane w dniu 12. 04. 2018 r. do Schroniska „Kundelek” w Rzeszowie przy ul. Ciepłowniczej 3. Opiekunami akcji były:  w klasach: I – III mgr Jadwiga Kawa,  w klasach IV – VI mgr Lucyna Białas oraz mgr Anna Wrzos, natomiast w klasach VII i klasach gimnazjalnych mgr Renata Popek.