You are currently viewing Rajd czerwonym szlakiem im. Leopolda Lisa Kuli

Rajd czerwonym szlakiem im. Leopolda Lisa Kuli

9 czerwca br. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w rajdzie pieszym czerwonym szlakiem im. Leopolda Lisa Kuli. Jego celem było propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród młodzieży, poznanie walorów turystyczno – krajobrazowych woj. podkarpackiego, pogłębienie wiedzy uczestników na temat historii regionu, promowanie nowoczesnego patriotyzmu oraz włączenie młodzieży w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas 18 km marszu młodzież odwiedziła pomnik Lisa Kuli w Głuchowie, gdzie wysłuchała krótkiego wykładu p. M. Świętonia poświęconego najmłodszemu pułkownikowi Wojska Polskiego,  a część uczestników złożyła kwiaty. Następnie udaliśmy się do kościoła pw. Św. Sebastiana. Po odpoczynku przemierzyliśmy malownicze okolice farm wiatrowych i doszliśmy do Markowej. Tam odwiedziliśmy Muzeum Rodziny Ulmów oraz Skansen Ziemi Markowskiej. Nagrodą za wysiłek był grill i poczęstunek.

W rajdzie uczestniczyła rekordowa liczba ponad 30 uczniów, którzy w upale przeszli 18 km. W jego trakcie uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące płk. Lisa Kuli, jego życia, bohaterskiej śmierci i okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. Poziom wiedzy młodzieży był bardzo wyrównany, co spowodowało, że:

1. miejsce zajęli: B. Surówka, W. Witalec i K. Woźniak,
  2. miejsce zajęli: A. Krawiec, M. Różańska i D. Jaworski,
  3. miejsce: A. Bednarz i P. Stec.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. A. Zabratyńska, p. R. Zabratyński i p. M. Świętoń.