You are currently viewing Euroweek Szkoła Liderów

Euroweek Szkoła Liderów

W dniach od 25 do 29 maja 2018 roku uczniowie klas 5b, 5d, 5e, 6a, 6b, 6c, 6d, 7a,7b, 7c, 7d wzięli udział w warsztatach językowych  „Euroweek Szkoła Liderów” zorganizowanym przez Europejskie Forum Młodzieży w miejscowości Długopole Zdrój położonej niedaleko Bystrzycy Kłodzkiej. Uczniowie w czasie pobytu w Długopolu Zdrój mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach w języku angielskim,  uczenia się przewodzenia grupie, uczenia się autoprezentacji, oraz pracy w zespole. Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży – stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży. Ponadto każdy uczestnik warsztatów miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim, poznania muzyki czy nauki tańców narodowych z krajów wolontariuszy goszczonych przez Europejskie Forum Młodzieży.

Z ramienia Szkoły organizatorem wyjazdu na warsztaty językowe „Euroweek Szkoła Liderów” była p. mgr Anna Bacik opiekunami były p. mgr Kamila Lew i p. Elżbieta Pietrusiak. Wraz z uczniami przeżyliśmy ciekawe pięć dni pełne wrażeń, intensywnej nauki przeplatanej wspaniałą zabawą z wolontariuszami z różnych zakątków świata. Przywieźliśmy do Szkoły niezapomniane i  niesamowite wspomnienia. Uczniowie naszej Szkoły wykazali się doskonałą znajomością języka angielskiego i chętnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach.

Dodatkową atrakcją była wspaniała wycieczka do Złotego Stoku- słynnej Kopalni Złota gdzie zwiedzaliśmy:  „Sztolnię Gertruda” (część muzealna), „Chodnik Śmierci”, widzieliśmy jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”, a także płynęliśmy łodzią przez zalane korytarze kopalni. Ze Złotego Stoku wyruszyliśmy do Kłodzka gdzie zwiedziliśmy starówkę, średniowieczny most gotycki Świętego Jana nad rzeką Młynówką oraz Twierdzę Główną, która jest unikalnym zabytkiem architektury militarnej.

Opracowała: mgr Anna Bacik

Zdjęcia: mgr Kamila Lew

Zapraszamy do galerii zdjęć!