Akademia Przyszłości

W Szkole Podstawowej nr 25 w Rzeszowie od kilku lat działa Akademia Przyszłości. Co roku kilkoro uczniów szkoły uczestniczy w zajęciach z wolontariuszami zrekrutowanymi do Akademii i uczy się „jak wygrywać”.

Poprzez zajęcia dostosowane do ich potrzeb i problemów dzieci mają szansę na wieloaspektowy rozwój. Zajęcia odbywają się w formie indywidualnej i podczas nich odbywa się nie tylko nauka ale także zabawa. Wolontariusze dobierają metody pracy dostosowane do wieku i możliwości dzieci, są także otwarci na sugestie swoich podopiecznych i ich rodziców. Młodzi uczestnicy Akademii pod koniec roku szkolnego zazwyczaj zdobywają konkretne osiągnięcia w dziedzinach w których mieli dotychczas problemy – stają się bardziej otwarci na otoczenie i relacje z innymi, zaczynają dostrzegać swoje mocne strony, uzyskują większą wiarę w swoje możliwości.

Akademia Przyszłości to jednak nie tylko indywidualne zajęcia dzieci z wolontariuszami – to także szereg ciekawych wydarzeń i spotkań z wyjątkowymi osobami. Jest to między innymi uroczysta Inauguracja, „Gala Sukcesów” czy specjalne wydarzenie „Fotel Prezesa” podczas którego dzieci mają szansę poznać osoby, które zajmują ważne stanowiska oraz ich drogę do sukcesu, dzięki czemu możliwe jest ukazanie dzieciom możliwości jakie przed nimi stoją.

W ubiegłym roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej miały okazję zwiedzić Urząd Wojewódzki, zapoznać się z miejscem pracy Pani Wojewody oraz usiąść na Fotelu Pani Wojewody. Było to niezwykłe przeżycie dla wszystkich uczestników wyjścia. Podobnie było w tym roku podczas wyjścia do TSL Podkarpackie CARGO.

Poniżej zamieszczam link do strony Akademii Przyszłości. Zapraszam do zapoznania się. Warto pomagać i pozwolić dzieciom uwierzyć w siebie oraz być obok w drodze do ich sukcesów.

Akademia Przyszłości