You are currently viewing Projekt Bakcyl

Projekt Bakcyl

W dniu 19 czerwca br. w Szkole Podstawowej Nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia odbyło się spotkanie z panem  Krzysztofem Ostafińskim, Dyrektorem Programu Edukacyjnego Nowoczesne Zarządzanie Biznesem. Powodem wizyty było wręczenie upominków  wyróżnionym uczniom, którzy są autorami krótkiego filmu na temat udziału w Europejskim Quizie Finansowym w ramach projektu Bakcyl. Twórcami filmu są uczniowie drugiej klasy gimnazjalnej Szymon Szczepanik i Kacper Wolański. Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Monika Skiba.

Projekt Bakcyl wprowadza uczniów w świat codziennych finansów, tak aby potrafili wykorzystać dla siebie odpowiednie usługi finansowe na starcie w dorosłość oraz zabezpieczyć swoje potrzeby na przyszłość. To przedsięwzięcie przygotowane jest przez Warszawski Instytut Bankowości. Wynika z zawartego porozumienia o partnerstwie i współpracy pn. ”Edukacja ekonomiczna dzieci, młodzieży, studentów i seniorów-współpraca sektora finansowego z jednostkami samorządu terytorialnego”. Samorząd reprezentuje Prezydent Miasta Rzeszowa- pan Tadeusz Ferenc.

W  br. szkolnym odbywały  się  ciekawe lekcje z udziałem wolontariuszy z banku. Projekt cieszy się zainteresowaniem młodzieży i będzie  kontynuowany w kolejnych latach do 2020 r.