You are currently viewing DZIEŃ PAPIESKI

DZIEŃ PAPIESKI

Już po raz XVIII 14 października w całej Polsce obchodzono Dzień Papieski. Wydarzenie to przypada w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża i ma na celu propagowanie nauczania papieskiego oraz zbiórkę pieniędzy na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin tzw. budowanie „żywego pomnika Jana Pawła II”. Tegoroczny Dzień Papieski przebiegał pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Główne uroczystości miały miejsce w Katedrze Rzeszowskiej i w Parku Papieskim, gdzie dziękowano za dar św. Jana Pawła II w 40. rocznicę jego wyboru na papieża. W obchody tego dnia włączyła się także nasza społeczność szkolna. Na lekcjach religii zostały przeprowadzone okolicznościowe katechezy, w czasie których dzieci zapoznały się z postacią św. Jana Pawła II. Uczennica Martyna Nosal z klasy V a przygotowała prezentację multimedialną o papieżu – Polaku a na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka z tej okazji. Jednak najbardziej radosnym akcentem tego świętowania była kremówka papieska, którą można było zakupić na stołówce szkolnej i w ten sposób wspomnieć osobę Ojca świętego naszego rodaka. Jak co roku w ciastka zaopatrzyła nas Piekarnia Zamojska a tysiąc sztuk kremówek rozeszło się w mgnieniu oka.

Katarzyna Mucha