You are currently viewing Przedstawienie pt. „Jesienne witaminki”

Przedstawienie pt. „Jesienne witaminki”

Jesień wcale nie musi być smutna!
Przedstawienie pt. „Jesienne witaminki”.

Uczniowie klasy II c pod opieką Jadwigi Kawy z radością przystąpili do IX edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, a którego patronat objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser – Duda.

W ramach projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” uczniowie podjęli zadania, które upowszechniają prozdrowotne postawy wśród dzieci, rodziców oraz całej społeczności szkolnej i lokalnej. Realizacja zadań związana jest  z porą roku: jesienią.  Uczniowie postanowili przywitać jesień  w nietypowy sposób. Wybrali przygotowanie kanapek z zastosowaniem kolorowych warzyw. Starali się, aby były nie tylko smaczne i barwne, ale również zdrowe i pożywne. Samodzielnie przygotowali drugie śniadanie, które bardzo smakowało wszystkim ,,małym kucharzom”.  Uczniowie realizowali wiele tematów i zadań. Jednym z działań było przedstawienie kukiełkowe pt. „Jesienne witaminki” z udziałem rodziców oraz Dyrekcji. Po przedstawieniu dzieci częstowały rodziców owocami zachęcając w ten sposób do ich częstego spożywania. Zaprezentowali swoją gazetkę poświęconą zdrowemu żywieniu –  „Figielek” nr 47. W numerze są: dobre rady nie tylko dla uczniowskiej gromady, owocowa ortografia Martynki, ciekawe portrety z owoców i warzyw, kącik kulinarny Figielka, owocowy jeżyk Zuzi, Pani Dyrektor opowiada o projekcie „Owoce w szkole”, itd.

Dziękuję moim Uczniom za piękne wystąpienie, śliczne kukiełki, jesienną dekorację, kosze z owocami, a przede wszystkim za radość tworzenia pięknych rzeczy.

Rodzicom zaś za ogromne zaangażowanie, pyszną sałatkę owocową, sok jabłkowy. Było bardzo wesoło, smacznie i zdrowo.

Filmik znajduje się tutaj.

Opracowała – Jadwiga Kawa

Scenariusz słowno – muzyczny – J. Kawa.
Zdjęcia  – Maciej Dziedzic i J. Kawa.
Prezentacja – Maciej Dziedzic.