SPORTOWCY DLA NIEPODLEGŁEJ

Jubileusz stulecia odzyskania niepodległości to czas, kiedy przypominamy wydarzenia i ludzi, którzy walczyli o wolność. Obok wielkich przywódców politycznych i dowódców wojskowych warto pamiętać również o sportowcach zasłużonych dla niepodległości.

Nauczyciele wychowania fizycznego i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie postanowili upamiętnić stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

15 października 2018 roku odbył się mecz piłki siatkowej, w którym uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele. Pani Dyrektor Bożena Zięba powitała wszystkich zebranych i uroczyście rozpoczęła sportową rywalizację. Nauczyciele wystąpili w koszulkach specjalnie przygotowanych na tą okoliczność, uczniowie zaś ubrani byli w koszulki reprezentacji szkoły. W meczu wzięli udział:

– nauczyciele: mgr Ryszard Baran, mgr Marzena Ciupak, mgr Anna Dźwierzyńska, mgr Beata Kudlek, mgr Janusz Lis, mgr Zbigniew Rak, mgr Katarzyna Rogala, mgr Sebastian Sondej oraz mgr Henryk Brzozowski,

– uczniowie: Szymon Szczepanik kl 3gb, Grzegorz Gołojuch kl 3ga, Maria Jakubczyk 3gd, Nikola Bała 3gd, Daniel Nycz 3gd, Jakub Pomes 8b, Piotr Sekreta 8b, Mateusz Bundyra 7d, Jakub Brzęk 8c, Sebastian Kalawski 7a, Jan Długosz 7a, Anna Piotrowska 8b, Klaudia Dźwierzyńska 8b, Agnieszka Słapińska 8b, Aleksandra Paśko 7a, Aleksandra Kotula 8c, Mateusz Matuszewski 8c, Michała Krysa 7a, Piotr Szablowski 7a.

Mecz obserwowali uczniowie naszej szkoły, którzy przygotowali okolicznościowe gazetki i sportowy doping.