You are currently viewing Wyniki konkursu fotograficznego zorganizowanego przez bibliotekę szkolną z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który odbywa się w październiku, oraz obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, biblioteka szkolna zorganizowała konkurs fotograficzny na najlepiej przedstawioną postać z polskiej literatury lub polskiego pisarza. Przy wyborze zwycięskich prac konkursowych kierowano się przede wszystkim czy przedstawiona postać to bohater polskiego utworu literackiego lub polski pisarz. Oceniano pomysłowość w stworzeniu przebrania (ubiór, rekwizyty, fryzura), sposób przedstawienia postaci (mimika, gesty, miejsce wykonania fotografii), estetykę wykonanej fotografii.

Z radością ogłaszamy listę nagrodzonych uczniów:

I miejsce zdobyła Amelia Dziura, kl. 3 b za przedstawienie uosobienia jesieni z wiersza Anny Wareckiej Jesień chodzi po lesie. Była to jedyna praca ukazująca spersonifikowaną porę roku opisaną w poezji dla dzieci.

II miejsce zdobyły ex aequo: Elżbieta Dziedzic, kl. 2 a za przedstawienie Basi, bohaterki powieści Kornela Makuszyńskiego Awantura o Basię oraz Anastazja Kocaj, kl. 2 b za przedstawienie Natalisa z książki Julii Holewińskiej Skarpety i papiloty. Walorem obu prac jest wybór przedstawionych postaci: jednej z najpopularniejszych polskich bohaterek klasyki literatury dziecięcej oraz lisa ze współczesnego dramatu dla dzieci.

III miejsce zdobyli ex aequo: Filip Sobol, kl. 5 d i Lena Sobol, kl. 2 b za przedstawienie pisarzy Wojciecha Widłaka i Joanny Krzyżanek. Prace zostały docenione za ukazanie współcześnie żyjących, uznanych i lubianych przez dzieci autorów książek.

Przyznano także Wyróżnienie dla Mileny Papciak, kl. 4 d za przedstawienie Czerwonego Kapturka. Czerwony Kapturek to bohaterka znana przede wszystkim z legend europejskich (np. w opracowaniu Charles’a Perraulta lub braci Grimm). Fotografie konkursowe zostały docenione, ponieważ istnieją także polskie wersje baśni, np. w adaptacji teatralnej Artura Oppmana, a walory artystyczne prac zasługują na wyróżnienie.

Wszystkie fotografie wyżej wymienionych uczestników będą prezentowane na szkolnych telebimach w formie prezentacji multimedialnej. Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone uczestnikom konkursu w szkolnym dniu obchodów odzyskania niepodległości, 7 listopada. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie oraz życzymy kolejnych sukcesów na polu czytelniczym i artystycznym!

Organizatorki konkursu:

Anna Domin Dagmara Mazur