You are currently viewing Quiz wiedzy o Polsce

Quiz wiedzy o Polsce

Z okazji obchodzonego 100-lecia niepodległości w świetlicy szkolnej zorganizowano Quiz wiedzy o Polsce dla uczniów klas pierwszych. Quiz został poprzedzony cyklem zajęć przybliżających dzieciom informacje o naszym kraju, m.in.: o polskich symbolach narodowych, legendach, pomnikach, budowlach i znanych polskich miastach. W Quizie wzięło udział siedmioro uczestników. Pozostałe dzieci aktywnie dopingowały kolegów i koleżanki oraz nagradzały ich gromkimi brawami.

Największą wiedzą wykazały się Emilia Świeca z klasy 1b oraz Maja Ptasińska z klasy 1e. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwyciężczynie dodatkowo atrakcyjne nagrody. Organizowane zajęcia oraz Quiz były dobrą lekcją patriotyzmu i sprawiły dzieciom wiele radości.

Opracowała: Lidia Ludera