You are currently viewing Być Polakiem- to brzmi dumnie!

Być Polakiem- to brzmi dumnie!

To wystawa przygotowana w ramach projektu Kochamy Cię, Polsko! prezentująca sylwetki wybitnych Polaków różnych dziedzin- nauki, sztuki, sportu. Ich dokonania na przestrzeni wieku (i nie tylko) na skalę światową to dla nas prawdziwy powód do dumy.

W dzisiejszych czasach cóż może oznaczać dla młodego człowieka słowo patriotyzm? Teraz, gdy na szczęście nie musimy potwierdzać naszej miłości do ojczyzny, stając z bronią w ręku w walce o niepodległość, wystarczy, jeżeli sumiennie wypełniamy nasze obowiązki, szanujemy symbole narodowe, tym samym przygotowujemy się do przejęcia odpowiedzialności za swój kraj- i właśnie w przygotowaniu do tej roli potrzeba przykładów i autorytetów- takich, jak bohaterowie tej wystawy.

Uczniowie pod okiem nauczycieli poszczególnych przedmiotów przygotowali na tematycznie podzielonych tablicach ciekawe materiały, które można wciąż oglądać (czytać, analizować, poznawać, zadziwiać się nimi) na dolnym korytarzu w segmencie PD.

• Literatura- Danuta Twaróg, Dominika Peszko;
  • Historia- Bogumiła Drzał, Monika Skiba;
  • Sztuka- Dagmara Mazur;
  • Muzyka- Dagmara Mazur;
  • Matematyka- Małgorzata Łopatka;
  • Biologia i Medycyna- Małgorzata Mazurkiewicz;
  • Chemia- Joanna Dworak;
  • Fizyka- Ewa Kotowska;
  • Geografia- Renata Popek;
  • Wynalazki- Renata Popek;
  • Sport- Beata Kudlek.

Świątecznego klimatu dodała wystawie biało- czerwona dekoracja oddająca ducha niepodległościowego, przygotowana przez p. Renatę Popek i p. Danutę Twaróg w dużej mierze dzięki masie kwiatów wykonanych z bibuły w ramach lekcji techniki przez uczniów p. Justyny Roj- Hass, a także dzięki pracom plastycznym konkursu organizowanego przez p. Wojciecha Trzynę pt. Symbole narodowe.

Zapraszamy!