You are currently viewing Spotkanie z Ratownikiem Medycznym

Spotkanie z Ratownikiem Medycznym

W dniu 14 listopada 2018r w naszej szkole gościliśmy Ratownika Medycznego. Spotkanie przygotowane było  dla klas IV. Na samym początku Pan Paweł pokazał uczniom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień. Wyjaśnił również, na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie pokazał wyposażenie – różne narzędzia, które służą do udzielanie pomocy poszkodowanym.  Opowiedział o czynnościach, które wykonuje oraz jakie cechy są potrzebne, aby zostać Ratownikiem Medycznym.

Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że uczniowie poczuli się „ratownikami”.  Uczniowie byli bardzo zainteresowani i „chłonni” wiedzy. Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Panie Pawle, bardzo dziękujemy za poświęcony czas…