„Święto Niepodległości” – spotkanie czytelnicze z Panią Stanisławą Bełch

W dniu 21 XI 2018 r w Filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej uczniowie klasy Ia uczestniczyli w spotkaniu z rzeszowską pisarką Stanisławą Bełch. Spotkanie to znakomicie wpisało się w uroczysty okres obchodów stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie zapoznali się z najnowszą książeczką pt. „Święto Niepodległości”. Książeczka ta jest pełna patriotycznych wierszy o symbolach naszego kraju, o wybitnych postaciach i historycznych ważnych miejscach. W książeczce wędrujemy szlakami pomników i miejsc związanych z historią naszego miasta. Podczas zajęć uczniowie wykonali z papieru kolorowego flagę państwową. Spotkanie z Panią S. Bełch zachęciło dzieci do rodzinnego spaceru po Rzeszowie w poszukiwaniu opisanych w książeczce miejsc. To była ciekawa lekcja historii dla uczniów.

Opracowała Jolanta Pięta