You are currently viewing Jesienny Piknik Nauki – Skrzydlatorium

Jesienny Piknik Nauki – Skrzydlatorium

14 grudnia 2018 roku uczniowie klasy III a wzięli udział w Jesiennym Pikniku Nauki – Skrzydlatorium, który odbył się na Uniwersytecie Rzeszowskim. Podczas tego wydarzenia uczniowie obserwowali różne doświadczenia chemiczne, mieli możliwość poznania historii lotnictwa poprzez eksploracje  stoiska lotniczego Muzeum Techniki. Dodatkowo każdy uczeń mógł wcielić się w rolę pilota poprzez sterowanie symulatorem lotów.

Uczniowie podczas pikniku wykonywali własnego owada z odpadów recyklingowych. W samo południe wszyscy zaśpiewali piosenkę S.O.S dla Ziemi, co jest tradycją tego pikniku już od 11 lat.

W trakcie pikniku jedna z naszych uczennic została wyróżniona za wspaniały strój owada i udzieliła wywiadu dla TVP Rzeszów. Szybki skrót wraz z wywiadem naszej uczennicy dostępny jest pod adresem: https://rzeszow.tvp.pl/40430029/skrzydlatorium-czyli-jesienny-piknik-naukowy.

Katarzyna Warchoł
Wychowawca klasy