You are currently viewing Szkolny finał konkursu „Wielka Liga Czytelników”

Szkolny finał konkursu „Wielka Liga Czytelników”

28 stycznia w bibliotece szkolnej odbył się szkolny finał IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Konkurs polegał na przeczytaniu co najmniej sześciu wybranych przez uczniów książek z listy konkursowej oraz prawidłowym rozwiązaniu testów sprawdzających wiedzę z przeczytanych lektur. W tym etapie wzięło udział 46 uczniów. Do finału zakwalifikowało się 26 uczestników. Zadaniem finalistów było przeczytanie finałowej książki, a test z lektury uczniowie  pisali pod czujnym okiem pań bibliotekarek. Najlepszymi czytelnikami okazali się:

kategoria klas 1-4: Milena Papciak z 4d, Anna Skoczylas z 2b, Michał Czapiga z 4b;

kategoria klas 5-8: Aleksandra Rejman z 7a, Jagoda Dziobak z 5b, Amelia Rusinek z 7a.

Zwycięzcy (jako dwie trzyosobowe drużyny) będą reprezentować szkołę w powiatowym finale konkursu, który odbędzie się 28 lutego. Wszystkim uczniom biorącym udział w szkolnym etapie konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy, by rozwijali swoje pasje czytelnicze.

Koordynatorki szkolnego etapu konkursu „Wielka Liga Czytelników”

Anna Domin i Dagmara Mazur