You are currently viewing Minecraft Demo Day Rzeszów

Minecraft Demo Day Rzeszów

W dniu 17 czerwca 2019 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie Maksymilian Kwiatkowski, Grzegorz Pytlak i Jakub Umpirowicz wzięła udział w warsztatach edukacyjnych Minecraft Demo Day. W popularnej grze Minecraft: Education Edition uczniowie z rzeszowskich szkół podstawowych mogli budować przyszłe oblicze miasta Rzeszów.

Na potrzeby Minecraft Demo Day została stworzona specjalna mapa, odwzorowująca rzeszowską starówkę – na jej bazie uczniowie tworzyli własne projekty i obiekty miejskiej architektury. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkowy upominek. Uczniowie, którzy najlepiej i najszybciej rozwiązali quiz wiedzy otrzymali dodatkowe nagrody.

Wydarzenie było zrealizowane przez Urząd Miasta we współpracy z Microsoft oraz partnerską szkołą programowania dla dzieci MindCloud w ramach projektu Innowacyjna Edukacja.

Opracował Rafał Kochański