You are currently viewing Kromka Chleba dla Sąsiada

Kromka Chleba dla Sąsiada

„Kromka Chleba dla Sąsiada” organizowana była przez Caritas Polska oraz diecezjalne odziały Caritas w dniach 20 – 21 września 2019 r. W tych dniach w sklepie Biedronka przy ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej 30 w Rzeszowie można było spotkać wolontariuszy SKC Caritas Szkoły Podstawowej nr 25 pod opieką rodziców i nauczycieli: Grażyny Gajownik-Jakubek i ks. Dominika Leniarta. Uczniowie zbierali artykuły z długim terminem przydatności do spożycia takie jak: olej, mąka, cukier, makaron, ryż, kasza, płatki kukurydziane, itp.
W tym roku akcja skierowana była w sposób szczególny do osób starszych, samotnych, którzy nie radzą sobie w codziennym życiu. Żywność i inne artykuły zebrane w czasie zbiórki zostaną więc przeznaczone w głównej mierze na przygotowanie paczek dla najuboższych seniorów z naszego regionu.