You are currently viewing Podkarpacki Festiwal Nauki

Podkarpacki Festiwal Nauki

W dniu 20 września 2019 r. młodzież klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie wraz z opiekunami – Grażyną Gajownik-Jakubek, Renatą Popek i Joanną Dworak – uczestniczyła w trzeciej edycji Podkarpackiego Festiwalu Nauki organizowanego przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Doliny Lotniczej w G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa.
Główną ideą przyświecającą Festiwalowi była popularyzacja nauki w przystępny dla każdego sposób. Tworzenie map z klocków lego, fizyczne i chemiczne eksperymenty czy zabawa w archeologa to tylko niektóre elementy interaktywnych zajęć, w których uczestniczyli nasi uczniowie. Całodzienny kontakt z nauką „żyjącą” w doświadczeniach z pewnością przybliżył młodym ludziom arkany wielkiej nauki i stanowił zachętę do poznawania fenomenu istnienia i funkcjonowania otaczającego ich świata.