You are currently viewing Rzeszowska Procesja Różańcowa

Rzeszowska Procesja Różańcowa

W niedzielę, 6 października 2019 roku, odbyła się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Nabożeństwo rozpoczęło się pod krzyżem upamiętniającym ofiary komunizmu na Placu Śreniawitów. Modlitwie różańcowej przewodniczył bp Jan Wątroba, który na początku poświęcił nowy krzyż, który zastąpił stary już zniszczony. Uczestnicy procesji rozważając tajemnice chwalebne różańca i modląc się za Ojczyznę, przeszli ul. F. Szopena, al. Lubomirskich, ul. 3 Maja i ul. Sokoła do Bazyliki O. Bernardynów. W modlitwie wzięło udział ok. półtora tysiąca wiernych w tym młodzież i dzieci z rzeszowskich szkół, którzy nieśli m. in. flagę papieską, duży różaniec oraz litery tworzące hasło XIX Dnia Papieskiego i dwuwiersz: ”Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem”. Naszą społeczność szkolną reprezentował poczet sztandarowy, w skład którego weszli: Jakub Hodyr z kl. 8a,Wiktoria Paśko z kl. 8b i Amanda Krukar z kl. 7a pod opieką p. Katarzyny Muchy. Nabożeństwo rozpoczęło diecezjalne obchody XIX Dnia Papieskiego pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”.

Opracowała: Katarzyna Mucha