You are currently viewing Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej

Uczniowie wszystkich klas pierwszych uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych, podczas których wysłuchali pogadanki o historii pisma i książki od czasów prehistorycznych do czasów współczesnych. Dzieci rozmawiały o tym jak należy zachowywać się w bibliotece, ustalali zasady poszanowania książek oraz ćwiczyli w jaki sposób wyszukuje się i pożycza książki ze szkolnej biblioteki. Każdy uczeń otrzymał ulotkę z „prośbami książki”, o których powinien pamiętać. „Pierwszaki” wzięły także udział w krótkim teście w formie zagadek na temat bohaterów baśni i bajek. Na koniec każdej lekcji uczniowie zostali uroczyście pasowani „średniowieczną księgą” na czytelników biblioteki szkolnej.

Opracowała: Anna Domin