You are currently viewing Konkursy ekologiczne 2019

Konkursy ekologiczne 2019

Kolejna edycja wojewódzkich konkursów plastycznych o tematyce ekologicznej. Zapraszamy dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych województwa podkarpackiego do udziału w wojewódzkich konkursach plastycznych o tematyce ekologicznej. Organizatorami konkursów są: Szkoła Podstawowa nr 25 w Rzeszowie, Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego Świlczy, Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej EKO DAR w Świlczy. Konkursy stanowią jeden z elementów Programu Edukacji Ekologicznej „Zdrowo jem – zdrowo żyję” i w bieżącym roku szkolnym są organizowane już po raz jedenasty. Organizatorzy informują również, że została w Podkarpackim Kuratorium Oświaty została wdrożona procedura umożliwiająca wpisanie tegorocznym laureatom tego osiągnięcia na świadectwie szkolnym. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursów odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów EKOGALA 2019 w dniu 6 grudnia 2019 r. w rzeszowskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa. Wszystkie edycje konkursów cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.

Anna Hadała – koordynator konkursów (EKODAR, SP 25 w Rzeszowie)