You are currently viewing Międzypokoleniowo o świętach – wizyta seniorek w kl. 3d

Międzypokoleniowo o świętach – wizyta seniorek w kl. 3d

13 grudnia klasa 3d gościła niezwykłych gości – dwie Panie seniorki, podopieczne Stowarzyszenia Szczęśliwy Dom im. Wiktorii i Józefa Ulmów z Dziećmi w Rzeszowie. Panie opowiadały dzieciom o bożonarodzeniowych tradycjach na świecie oraz dawnych polskich obyczajach świątecznych. Przeczytały także piękną i wzruszającą opowieść o samotnie spędzającym święta staruszku – starszego pana opuścił syn, który jedynie wysyłał mu na święta paczki. Historia ta uświadomiła dzieciom, że tylko te dary, które są ofiarowane z miłością, są prawdziwymi skarbami, a największą radością, jaką możemy dać najbliższym – to obecność. Celem spotkania było nie tylko poszerzenie wiedzy o tradycjach świątecznych, ale także ukazanie dzieciom jak ważne jest pielęgnowanie międzypokoleniowych relacji i wartości z nich wypływających. Mamy nadzieję, że wizyta Pań pomoże uczniom uwrażliwić się na potrzeby osób starszych i że wpłynie na poprawę ich stosunku do seniorów.
Lekcję koordynowała bibliotekarka, Anna Domin, we współpracy z wychowawczynią kl. 3d, Anną Niemiec. Spotkanie było zrealizowane w ramach współpracy naszej szkoły ze Stowarzyszeniem Szczęśliwy Dom im. Wiktorii i Józefa Ulmów z Dziećmi w Rzeszowie.

Opracowała Anna Domin