You are currently viewing Sposób na nudę

Sposób na nudę

Drogie Dzieci,
Przedłuża się czas oczekiwania na powrót do zajęć szkolnych. Chcemy Wam uatrakcyjnić i urozmaicić pobyt w domu. Może skorzystacie z naszych propozycji i zapomnicie o nudzie. Polecamy proste zajęcia plastyczne, które sprawią Wam wiele satysfakcji.

„Dziwne plamy”
Materiał:
– farby plakatowe
– pędzel
– folia przeźroczysta
Wykonanie:
Nałóż na folię grubą warstwę kolorowych farb w nieokreślonych kształtach. Następnie na mokrą farbę przyłóż kartkę lekko ją dociskając do folii. Plamy rozleją się i stworzą ciekawe kształty i zestawienia kolorystyczne. Wyobraź sobie co powstało. Po wyschnięciu farby można dorysować brakujące elementy flamastrem i nazwać temat pracy.

„Dopełnianie form”
Materiał:
– klej
– wycinki z kolorowych gazet
– nożyczki
Wykonanie:
Wytnij dowolny obrazek z gazety, przyklej na kartkę i dorysuj brakujące elementy aby powstała historyjka obrazkowa. Wykorzystaj swoją wyobraźnię i nadaj tytuł pracy.

„Portret”
Materiały:
– kredki, lub pastele
– różnorodne przybory plastyczne
Wykonanie:
Przeczytaj wiersz A. Dobrakowskiej pt. „Portret” i narysuj postać z wiersza wg. własnej wyobraźni.

PORTRET
Marzę ciągle o portrecie.
Może go namalujecie ?
Twarz mam trochę nietypową,
garderobę kolorową.
Kto mnie widzi – ten się śmieje!
To z sympatii – mam nadzieje!
To, co noszę na swej głowie,
przypomina ciut sitowie.
Więc uwielbiam kapelusze,
toczki, czapki, pióropusze.
Teraz bierzcie kredki, karton,
namalujcie mnie, bo warto.