You are currently viewing Tydzień Czytania Dzieciom – Dzień Psa

Tydzień Czytania Dzieciom – Dzień Psa

• Post category:Biblioteka

W Dniu Psa zapraszamy do obejrzenia dwóch ciekawych filmików. Pierwszy z nich to przesłanie od pani weterynarz Doroty Sumińskiej, która nie tylko leczy i ratuje bezdomne zwierzęta, ale także od lat działa społecznie, uświadamiając nam jak należy traktować zwierzęta.

W drugim filmiku usłyszycie fragmenty książki My, psy, czyli czapka admirała Yamamoto. Jest to opowieść o gromadzie psów żyjących na wysypisku – o ich przyjaźni, wierności, lękach i nadziejach, a nade wszystko o potrzebie posiadania człowieka, pomimo tego, że właśnie człowiek je skrzywdził. Książkę napisał Henio Pies, a na język polski przetłumaczyli ją pani Lena Ledoff (kompozytorka, pianistka) i pan Przemysław Dąbrowski (aktor, reżyser) z Teatru Nowego w Łodzi.

Źródła filmików: kanał YouTube Fundacji ABCXXII – Cała Polska Czyta Dzieciom