You are currently viewing Miasto dla dzieci – łąki kwietne

Miasto dla dzieci – łąki kwietne

22 października klasy 1c i 1e wraz z wychowawczyniami Panią M. Linek i Panią G. Kułak uczestniczyły w pilotażowym projekcie warsztatów pt. “Miasto dla dzieci – łąki kwietne”, prowadzonych przez przedstawicieli Zarządu Zieleni Miejskiej w siedzibie Urban Lab w Rzeszowie. Podczas warsztatów dzieci rysowały i modelowały łąkę kwietną, wykorzystując do tego różnorodne materiały plastyczne. Celem zajęć było zaznajomienie dzieci z podstawowymi elementami ogrodów społecznych – łąk kwietnych oraz zwrócenie ich uwagi na potrzebę dostosowania przestrzeni publicznej w mieście do potrzeb ludzi, w szczególności ich samych. Pośrednim celem warsztatów było rozwijanie dziecięcej kreatywności, wyobraźni przestrzennej oraz rozbudzenie chęci poszukiwania nowych, wartościowych rozwiązań. Warsztaty zorganizowane były w formie pracy grupowej, co miało na celu kształtowanie umiejętności pracy w grupie. W trakcie zajęć uczniowie skorzystali ze słodkiej przerwy, w czasie której zjedli pyszne ciastko i wypili gorącą czekoladę. Dziękujemy za zaproszenie do Urban Lab Rzeszów i WSPANIAŁĄ ZABAWĘ!