You are currently viewing Podsumowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych: kolaż „Czytam bo…” oraz akcja „Sanatorium Czytelnicze”

• Post category:Biblioteka

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie tworzyli kolaż którego myślą przewodnią było hasło: „Czytam bo …”. Z przypadkowych słów i liter, uczestnicy zabawy układali własne odpowiedzi na podstawowe hasło kolażu. Śmiechu i radości było co niemiara. Efekt końcowy został zaprezentowany na korytarzu szkolnym.

W dniach 18 – 22 października 2021 r. w bibliotece prowadzona była akcja „Sanatorium Czytelnicze”. Każdy, wypożyczający książkę uczeń, dostawał „receptę”, a na niej dokładny opis”leków”, które koniecznie powinien zażywać: 1 x dziennie witaminę LEKTUROMIN, 2 x dziennie syrop KSIĄŻKOPULMOX. Podstawowym zaleceniem było CZYTANIE KSIĄŻEK.