You are currently viewing Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada 2021 roku, cała społeczność szkolna wysłuchała montażu słowno – muzycznego w wykonaniu uczniów klasy 7e i 7f pt. „Droga do wolności”. Młodzi artyści w słowach i pieśniach przybliżyli nam wszystkim, historię naszej Ojczyzny, Jej drogę ku wolności i niepodległości.

Święto Niepodległości to nasze najważniejsze narodowe święto, to nasz powód do dumy i radości! Cieszmy się z Ojczyzny wolnej i niepodległej! Obecna sytuacja nie pozwala nam, niestety, obchodzić tego święta tak, jak byśmy chcieli. Wywieśmy zatem w naszych domach biało-czerwone flagi i cieszmy się wolnością, wspominając słowa Błogosławionego  Kardynała Stefana Wyszyńskiego, naszego Wspaniałego Patrona: „Tak często słyszymy zdanie: „Piękną i zaszczytną rzeczą jest umrzeć za Ojczyznę”. Jednakże trudniej jest niekiedy żyć dla Ojczyzny. Można w odruchu bohaterskim oddać swoje życie na polu walki, ale to trwa krótko. Większym niekiedy bohaterstwem jest żyć, trwać, wytrzymać całe lata.”

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości życzymy Wszystkim radości i wielu pogodnych chwil!

Niech żyje wolna i niepodległa Polska!

Przygotowanie uroczystości:

mgr Bogusława Drzał – nauczyciel historii