Program Erasmus+ 2017/2018

Projekt „Zaawansowane technologie ICT w tworzeniu wizytówki nowoczesnej szkoły” jest realizowany w roku szkolnym 2017/2018, w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+, dotyczy akcji KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej”. W projekcie zakłada się udział 3 pracowników Szkoły Podstawowej nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie (nauczyciele oraz pracownicy admisnitracji) w profesjonalnym tygodniowym kursie komputerowym „Digital Marketing Training for Educational Staff” prowadzonym przez FU International Academy Tenerife w Puerto de la Cruz na Teneryfie. Nawiązana współpraca ze szkołą FU International Academy Tenerife będzie miła motywujący wpływ na całą społeczność szkolną, nada naszej instytucji europejski charakter i znacznie podniesie jej wartość jako ośrodka edukacji oraz unowocześni ofertę szkoły.

Jako pracownicy szkoły cieszymy się, że nasz projekt spotkał się z aprobatą i zyskał wysoką ocenę niezależnych ekspertów prestiżowego europejskiego programu Erasmus+. Na 615 wniosków złożonych w Polsce, nasz projekt znalazł się w niedużej grupie 172-u zatwierdzonych do realizacji. Mamy już doświadczenie w projektach Erasmus+, eTwinning oraz Comenius. Nadal otwieramy się na kolejne wyzwania i innowacje. Podążamy z duchem czasu i staramy się sprostać wymogom współczesnego świata, co jest niezwykle istotne w dziedzinie edukacji dzieci i młodzieży. Wszystkie chętne osoby zapraszamy do współpracy.

Koordynator projektu mgr Alicja Kobiałka

W dniach 10-17 września 2017 r. pracownicy Szkoły Podstawowej nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie: Dyrektor szkoły Bożena Zięba, Alicja Kobiałka, Ryszard Hałgas odbyli szkolenie pt. „Digital Marketing Training for Educational Staff” w ramach projektu „Zaawansowane technologie ICT w tworzeniu wizytówki nowoczesnej szkoły”. Językiem wykładowym był język angielski, a grupa składała się z uczestników z Włoch, Niemiec, Rosji i Polski. Szkolenie odbyło się w wysoko wyspecjalizowanej placówce kształcącej kadrę edukacyjną w Puerto de la Cruz na Teneryfie. Zajęcia odbywały się codziennie. Każdego dnia, po 6 – godzinnych wykładach i zajęciach, prowadzący szkolenie starali się uczestnikom przybliżyć kulturę, tradycję i hiszpańską codzienność. Celem szkolenia było rozwinięcie umiejętności i kompetencji informatycznych, poprawienie umiejętności posługiwania się językiem angielskim i poszerzenie horyzontów poprzez zdobycie wiedzy o innych krajach i kulturach. Seminaria dotyczyły m. in. projektowania stron, SEO – pozycjonowania stron, marketing treści, media społecznościowe oraz tworzenia strategii w mediach społecznościowych. Kurs europejski to wspaniała okazja dla pracowników szkoły do nawiązywania nieformalnych kontaktów zawodowych z kolegami i koleżankami z innych krajów. Nabyte umiejętności będą  upowszechniane przez uczestników w środowisku szkolnym.

Koordynator projektu mgr Alicja Kobiałka.