2 PKO Bieg Charytatywny Młodych

FINAŁ – SPORTGENERACJA

Pomysłodawcą i organizatorem cyklu imprez sportowych dla dzieci pod nazwą ,,SportGeneracja” jest fundacja Wychowanie przez Sport, której zadaniem – jak mówi Paweł Januszewski, prezes Fundacji i koordynator akcji „SportGeneracja”, jest „zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej. Bieganie jest najprostszą dyscypliną sportu i przynosi dzieciakom wiele satysfakcji, szczególnie jeśli są za to doceniani w takich właśnie zawodach. Zachęcam do kibicowania młodym biegaczom!”

Fundację tworzą byli lekkoatleci – olimpijczycy, m.in. Sebastian Chmara, Artur Partyka
i Paweł Januszewski. Patronat honorowy nad tegorocznym cyklem ,,SportGeneracja” objął minister Witold Bańka, szef Ministerstwa Sportu i Turystyki. Akcja jest kierowana do dzieci klas IV, V i VI szkół podstawowych. Jeszcze w zawodach rozgrywanych w ubiegłym roku szkolnym, 7 czerwca 2016 na stadionie lekkoatletycznym „Resovia” w Rzeszowie uczniowie naszej szkoły pod opieką mgr Anny Dźwierzyńskiej i mgr Alicji Miś wywalczyli awans do finału.

Finał cyklu ,,Sportgeneracja” miał miejsce w sobotę 17. września br., w ramach
2 PKO Biegu Charytatywnego Młodych. Impreza rozpoczęła się od biegu integracyjnego na dystansie 600m. Wszystkie startujące w nim dzieci otrzymały koszulki startowe oraz  pamiątkowy medal. Po zakończeniu biegu integracyjnego rozpoczęła się rywalizacja sztafet
w poszczególnych kategoriach wiekowych/klasach.

I skład:  12 x 200m dziewcząt  (4 uczennice z klas IV, 4 z klas V, 4 z klas VI)

II skład:   12 x 200m chłopców  (4 uczniowie z klas IV, 4 z klas V, 4 z klas VI)

Skład sztafety dziewcząt:

Sanecka Andżelika 6d, Styś Maja 6a, Strutyńska Kamila 6a, Skoczylas  Katarzyna 6d, Porada Katarzyna 6a, Kapuścińska Julia 5c, Litwin Daria 5a, Perczyńska Patrycja 5c, Łasica Kinga 5a, Rząsa Oliwia 5c, Paśko Wiktoria 5a,  Klich Martyna 4b, Niemiec Otylia 4b, Pawełek Zuzanna 4d, Cioch Oliwia 4d.

Skład sztafety chłopców:

Wilczek Mikołaj 6d, Ficek Karol 6d, Tasior Seweryn 6d, Nikodem Szymon 6a, Cierpich Hubert 5b, Fabiński Dawid 5d, Micał Szymon 5d, Sanecki Gracjan 5b, Maćkowiak Szymon 4d, Zbrowski Patryk 4c, Lewicki Kamil 4b, Grabek Daniel 4d, Parol Aleksander 4b, Gorzelnik Bartosz 4b.

Opiekunami zespołu uczniów były: mgr Anna Dźwierzyńska (kierownik grupy), mgr Beata Kudlek oraz mgr Katarzyna Rogala.

W trakcie zawodów okazało się, że nasi uczniowie nie mają sobie równych pośród podobnej wiekowo konkurencji w Rzeszowie i okolicach.

Wyniki końcowe uczniów SP 25:

1 miejsce - sztafeta chłopców (12 zawodników) z klas czwartych, piątych i szóstych

1 miejsce - sztafeta dziewcząt (12 zawodniczek) z klas czwartych, piątych i szóstych

W ostatecznej klasyfikacji  Szkoła Podstawowa nr 25 w Rzeszowie zajęła 1 miejsce

i otrzymała czek na zakup sprzętu sportowego o wartości 3 000 zł.

Foto i tekst mgr Anna Dźwierzyńska

Nabór 2017/2018