********************************************

18.03 – 22.03.2024 r.

********************************************

Harmonogram obiadów
OBOWIĄZUJE OD 18 WRZEŚNIA 2023 R.

************************************

Harmonogram owoce-mleko

*********************************************************

Opłata za obiady za miesiąc marzec 2024 r. wynosi  95 zł

Płatności należy dokonywać  od 1 do 6 dnia miesiąca, którego dotyczą.

NR KONTA: 92 1020 4391 0000 6702 0187 6747
Szkoła Podstawowa Nr 25
ul. Starzyńskiego 17
W tytule: Nazwisko, imię ucznia oraz klasa.

PROSZĘ O TERMINOWE WPŁATY.

Wpłaty należy dokonać w podanej kwocie, prosimy nie odliczać nieobecności na obiedzie.

Nieobecność ucznia na obiedzie będzie uwzględniona po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym intendentowi w godzinach od 8 do 14:30. Odliczenie następuje od kolejnego dnia po zgłoszeniu.

Zgłoszone odliczenia zwracamy na koniec miesiąca na konto rodziców.

Intendent:  Marta Niemiec, tel. 17 748 3571 ( pon – pt   8:00 – 14:30 )
w przypadku gdy numer jest zajęty lub nie odpowiada prosimy zgłosić nieobecności pod numerem 17 748 3559

*********************************************************

„KARTA ZGŁOSZENIA”

*******************************************************************************

KARTA REZYGNACJI UCZNIA Z OBIADÓW

********************************************************

ZASADY KORZYSTANIA ZE STOŁÓWKI w roku szkolnym 2023/2024.

1.Zapisy

Warunkiem korzystania z obiadów w stołówce  jest złożenie pisemnej deklaracji „Karta zgłoszenia” (jednorazowo na cały rok szkolny).

Rodzice uczniów korzystających z dofinansowania przez MOPS dostarczają decyzję o przyznaniu obiadów do sekretariatu szkoły.

W przypadku rezygnacji z obiadów należy wypełnić druk rezygnacji i złożyć w sekretariacie szkoły, wychowawcy lub intendenta.

2.Obiad

Harmonogram spożywania posiłków dla wszystkich klas będzie dostępny na stronie internetowej szkoły.

Obiad wydawany jest w godzinach od 11.15-14.15

Do stołówki mogą wchodzić tylko uczniowie zapisani na obiad oraz muszą posiadać przy sobie cały bloczek obiadowy.

Uczniowie, którzy są nieobecni w danym dniu w szkole nie mogą korzystać z obiadów (należy zgłosić odpis).

3. Płatności

Stawka żywieniowa ( pierwsze i drugie danie) wynosi  5,00zł.

Informacja o kwocie za obiady za dany miesiąc będzie umieszczana na stronie internetowej szkoły( pierwszego dnia miesiąca) .

Opłatę za obiady przyjmujemy tylko w formie przelewu na konto bankowe:

92 1020 4391 0000 6702 0187 6747 W tytule przelewu należy wpisać: imię, nazwisko, klasę ucznia.

Płatności należy dokonywać  od 1 do 6 dnia miesiąca, którego dotyczą.

Prosimy o bezwzględne przestrzeganie terminu płatności.

Wpłacamy kwotę podaną w ogłoszeniu nie dokonując odliczeń.

Brak opłaty za posiłki będzie skutkował wykreśleniem ucznia z listy stołujących się, od dnia 1-go następnego miesiąca.

4. Odpisy

Nieobecność ucznia na obiedzie będzie uwzględniona po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym intendentowi.

Odliczenie następuje od kolejnego dnia po zgłoszeniu.

Niezgłoszona nieobecność  nie podlega odliczeniu kosztów.

Zgłoszone odliczenia zwracamy na koniec miesiąca na konto rodziców.

W sprawie żywienia prosimy kontaktować się telefonicznie.

Intendent:    Marta Niemiec  tel.  17 748 3571

Procedury dla uczniów podczas spożywania posiłków w stołówce szkolnej w związku z występowaniem COVID-19:
1) Przed wejściem do jadalni znajduje się płyn do dezynfekcji rąk.
2) Uczniowie korzystający z posiłków, przed przyjściem do stołówki szkolnej, myją ręce mydłem albo dezynfekują.
3) Przy stolikach konsumują uczniowie z rówieśnikami z danej klasy.
Obowiązuje zakaz przemieszczenia się między stolikami.
4) Do stołówki mogą wchodzić tylko uczniowie zapisani na obiad
5) Wprowadza się zmianowe wydawanie posiłków.
Obowiązuje rygorystyczne przestrzeganie grafiku żywieniowego.
6)Do stołówki nie wnosi się plecaków, należy je pozostawić w salach lekcyjnych lub korytarzu przed jadalnią.
7)Przy wejściu do jadalni będzie sprawdzana lista uczniów uprawnionych do spożywania obiadów.
8)Wykaz uczniów zapisanych na obiady znajduje się u wychowawców klas oraz intendenta.
9) Zalecamy, aby podczas pobytu w jadalni uczniowie przebywali w maseczkach, zdejmują je podczas posiłku.

Regulamin korzystania ze stołówki szkolnej
przy Szkole Podstawowej Nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie

ANEKS 1

ANEKS 2

ANEKS 3

ANEKS 4

ANEKS 5

Skąd pochodzi dynia?
Dynia to warzywo, które podobnie jak ogórek, kabaczek, cukinia czy arbuz należy do rodziny roślin dyniowatych. Pochodzi z Ameryki Centralnej i znana była już w czasach starożytnych.

Dlaczego warto jeść dynię?
Pomarańczowy miąższ dyni jest źródłem cennych wartości odżywczych. Dynia zawiera witaminy, składniki mineralne, antyoksydanty i błonnik pokarmowy. Dlatego jej regularne spożywanie ma dobroczynne działanie na organizm człowieka. Pomaga obniżyć ryzyko rozwoju chorób układu krążenia, takich jak miażdżyca, arytmia, choroba wieńcowa, a także chorób nowotworowych. Dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów z rodziny karotenoidów, głównie alfa- i beta-karotenu, spożywanie dyni pomaga spowalniać procesy starzenia się organizmu i pomaga zachować młody wygląd na dłużej. Wiele osób twierdzi, że regularne sięganie po to warzywo może poprawić nam nastrój i sprawić, że jesienna chandra nie będzie nam straszna.
Neutralny smak dyni sprawia, że można wykorzystać ją w kuchni na wiele sposobów.

Bardzo popularne są:
• zupy krem z dyni z mleczkiem kokosowym,
• kotlety z dyni i kaszy jaglanej,
• placki z dyni z dipem jogurtowym,
• ciasto dyniowe z kremem waniliowym,
• pieczona dynia z ziołami,
• pieczona dynia z cynamonem i miodem,
• curry z dynią i ciecierzycą,
• purre z dyni jako dodatek do obiadu.

Przepisów na dyniowe smakołyki jest mnóstwo. Warto wypróbować jak najwięcej z nich, aby wykorzystać właściwości odżywcze dyni w pełni. Włączenie tego warzywa na stałe do naszego jadłospisu z pewnością zaowocuje zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

październik