You are currently viewing „Gdzie się podziały tamte melodie?”

„Gdzie się podziały tamte melodie?”

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MUZYCZNY

„Gdzie się podziały tamte melodie?”

Dnia 12 marca 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Osmeckiego 51 odbyła się V edycja Międzyszkolnego Konkursu Muzycznego „Gdzie się podziały tamte melodie?” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa. Patronat medialny objęli: TVP Rzeszów, Radio Rzeszów  i Gazeta Codzienna „Nowiny”. Organizatorem Konkursu była Szkoła Podstawowa nr 25 w Rzeszowie, zaś jego koordynatorami nauczyciel muzyki pan Robert Walawender i nauczyciele języka polskiego pani Urszula Klimas i pani Beata Kuczek.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas I – VII z piętnastu rzeszowskich  szkół podstawowych. Uczniowie prezentowali się w dwóch kategoriach: solista i zespół. Konkursowe zmagania uczniów oceniało jury w składzie: przewodnicząca – Małgorzata Boć, członkowie – Rafał Kulasa, Oliwia Skóra. Po wysłuchaniu wokalnych i instrumentalnych prezentacji, jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

w kategorii klas I – III:

Soliści:

I miejsce – Martyna Małek SP nr 2

II miejsce – Elena Jakubiec SP nr 28

III miejsce – Amelia Dobrot SP nr 25

Seweryn Rak PSP Sióstr Nazaretanek

w kategorii klas IV – VII:

Soliści:

I miejsce – Laura Gortat SP nr 27

Laura Grębowska ZSP nr 3

Norbert Tomaka ZS UNICEF

II miejsce – Karina Dobek SP nr 24

Wiktoria Kot SP nr 25

Iga Krzanowska SP nr 28

III miejsce – Tomasz Nowak SP nr 9

Zuzanna Prażmowska SP nr 18

Pola Słomińska SP nr 2

Zespół:

I miejsce – Zespół „Melodia” SP nr 17

II miejsce – Duet: Mateusz Czerkies i Tomasz Nowek – SP nr 9

III miejsce – Trio: Katarzyna Buczek, Weronika Kowal,

Emilia Staszczak – SP nr 3

Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny, dlatego jury stanęło przed trudnym zadaniem wyłonienia najlepszych adeptów sztuki wokalnej. Zwycięzcom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nagrody dla zwycięzców ufundowali:

• Prezydent Miasta Rzeszowa,
  • Przewodniczący Rady Osiedla Baranówka