Projekt Fundacji Euroweek- wizyta wolontariuszy w naszej szkole.

  • Post category:Aktualności

Szkoła Podstawowa nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie, w dniach 11-14 września 2019r., miała przyjemność gościć wolontariuszki Fundacji Euroweek Danielę z Kolumbii  oraz Linh z Wietnamu.

Dzięki ich wizycie dzieci miały możliwość rozwijania swoich kompetencji językowych w szczególności porozumiewania się w języku angielskim, a także mogły zapoznać się z kulturą i obyczajami panującymi w ich krajach. Daniela i Lihn prowadziły zajęcia w języku angielskim w formie interaktywnych warsztatów. Zajęcia te pozwoliły naszym uczniom nie tylko poćwiczyć mówienie w języku angielskim ale także lepiej poznać siebie, swoich kolegów oraz otworzyć się na inne kultury i nacje co pozwala być im tolerancyjnymi obywatelami świata. Dzięki tej wizycie uczniowie przekonali się, że język angielskim jest narzędziem do komunikowania się z innymi ludźmi bez względu na wiek, wyznanie czy zainteresowania. Te zajęcia są bardzo wartościowe, gdyż wolontariusze Fundacji Euroweek przekazują ważne wartości takie jak wzajemny szacunek dla odmienności, tolerancja i empatia.

Ta sympatyczna wizyta była możliwa dzięki współpracy nauczycieli anglistów w szczególności pań: mgr Anny Bacik i mgr Elżbiety Pietrusiak uprzejmości i otwartości  Pani Dyrektor mgr Bożeny Zięby oraz wsparciu finansowym Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie  za co serdecznie dziękujemy.

Opracowała: mgr Anna Bacik