You are currently viewing Lekcja biblioteczna – Święta Bożego Narodzenia

Lekcja biblioteczna – Święta Bożego Narodzenia

Dnia 12 grudnia w Filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyła się lekcja biblioteczna pt. Tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy 2a dowiedzieli się co to jest adwent, czym jest opłatek, jak powinna wyglądać wieczerza wigilijna, jakie są tradycyjne potrawy i skąd wzięły się zwyczaje takie jak ubieranie choinki. Podczas spotkania dzieci opowiadały o tradycjach i zwyczajach panujących w ich domach, a także o tym co dla nich jest najważniejsze podczas Świąt Bożego Narodzenia. Ponadto dzieci zaśpiewały swoje ulubione kolędy co jeszcze bardziej podkreśliło świąteczny nastrój. Po wesołym kolędowaniu nadszedł czas na sprawdzenie wiedzy. Dzieci rozwiązywały krzyżówkę. Poradziły sobie świetnie. Na zakończenie uczniowie podziękowali pani bibliotekarce za ciekawą lekcję i miłą atmosferę.

Opracowała: Jolanta Pięta