You are currently viewing Wyniki konkursu „Polskie stroje ludowe”. WYSTAWA ONLINE z okazji Tygodnia Bibliotek 2020

• Post category:Biblioteka

Ogłaszamy wyniki konkursu „Polskie stroje ludowe”, który został zorganizowany przez bibliotekę szkolną we współpracy z Panem Wojciechem Trzyną. Z okazji Tygodnia Bibliotek zapraszamy na wystawę online konkursowych prac, które znalazły się w ścisłym finale.

Celami konkursu było:
– rozwijanie zainteresowań kulturą ludową;
– uwrażliwienie dzieci na piękno folkloru Polski;
– rozwijanie wrażliwości i wyobraźni plastycznej poprzez kreatywną interpretację tematu;
– doskonalenie posługiwania się różnymi technikami plastycznymi.

Konkurs poprzedzony był lekcjami na temat polskich strojów ludowych, które przeprowadził pan Wojciech Trzyna. Na lekcjach uczniowie poznali wiele ciekawostek na temat polskich strojów ludowych oraz ich symbolikę. Dowiedzieli się jak wyglądają tradycyjne stroje ludowe ze wszystkich regionów Polski, a zarazem zdali sobie sprawę jak wielkie w nich tkwi bogactwo kulturowe.
Spośród wielu pięknych prac jury w składzie: Wojciech Trzyna, Dagmara Mazur, Anna Domin wyłoniło 3 zwycięzców oraz przyznało 7 wyróżnień. Na gratulacje zasługują wszyscy uczniowie, których prace konkursowe zostały zakwalifikowane do ścisłego finału. Dyplomy oraz nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych zostaną wręczone na koniec roku szkolnego.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do obejrzenia wystawy, zamieszczonej poniżej.

Lista nagrodzonych:
I miejsce – Oliwia Sondej, 8a
II miejsce – Emilia Czeluśniak, 5c
III miejsce – Hanna Krysa, 6c

Wyróżnienia:
Sandra Zając, 6b
Lena Mycek, 5c
Magdalena Bundyra, 5b
Milena Husak, 3a
Oliwia Banaś, 7a
Maja Kwiatkowski, 5b
Krzysztof Przybyszewski, 4b