You are currently viewing Lekcja biblioteczna online dla uczniów klas 4 dzięki współpracy z Oddziałem dla Dzieci i Młodzieży WiMBP – Tydzień Bibliotek 2020

• Post category:Biblioteka

Uczniowie klas 4a i 4b, bibliotekarka Anna Domin oraz panie polonistki Beata Kuczek i Urszula Klimas wzięli udział w wyjątkowej lekcji bibliotecznej online z okazji szkolnych obchodów Tygodnia Bibliotek. Spotkanie przygotowane było przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów oraz Oddział dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Tematem niecodziennej, bo zdalnej lekcji bibliotecznej była Chorwacja. Czwartoklasiści dowiedzieli się m.in. jak się nazywa i jaka jest populacja najmniejszego miasta na świecie, dlaczego walutą Chorwacji jest kuna i lipa, jak wyglądają tradycyjne chorwackie przysmaki, co ma wspólnego Chorwacja z dalmatyńczykami oraz dlaczego na fladze Chorwacji znajduje się szachownica. Prelegentka opowiadała w niezwykle ciepły i ciekawy sposób, a do swoich wypowiedzi dołączyła prezentację, podczas której uczniowie mogli odpowiadać na zadawane przez nią pytania oraz opowiadać o swoich wrażeniach z wycieczek do tego kraju. Na koniec lekcji uczniowie rozwiązali krzyżówkę, podsumowującą zdobyte wiadomości. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali lekcji i z zaangażowaniem włączali się do dyskusji i zadań.

Składam serdeczne podziękowania prelegentce, pani Ewie Nowak-Koprowicz z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów oraz pani Agnieszce Dworak z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie za zaproszenie uczniów naszej szkoły na to wyjątkowe spotkanie. Dodam, że szkolna biblioteka nawiązała współpracę z Odziałem dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w tym roku szkolnym, a nasi uczniowie odwiedzili dwukrotnie bibliotekę przy ul. Słowackiego w pierwszym półroczu. Cieszę się, że w czasie, gdy nie możemy się spotkać w bibliotece osobiście, mogliśmy wziąć udział w lekcji bibliotecznej online.
Anna Domin