You are currently viewing Lekcja pokazowa – spotkanie skarbników UMP.

Lekcja pokazowa – spotkanie skarbników UMP.

Uczniowie z klasy 8a uczestniczyli w lekcji pokazowej „Moja przygoda z Minecraft” zorganizowanej w Urban Lab Rzeszów. W lekcji uczestniczyli obecni skarbnicy Unii Metropolii Polskich. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności programowania oraz modelowania 3D. Pokazali specjalną edycję mapy Rzeszowa zbudowaną w grze Minecraft, na której pojawiły się budynki charakterystyczne dla poszczególnych miast Unii takie jak Zamek Lubelski, Brama Żuraw, Warszawska Syrenka, Bazylika Mariacka oraz wiele innych. Odtworzone obiekty architektoniczne można wydrukować za pomocą drukarki 3D, na której również zostały wydrukowane pamiątkowe sztabki złota, które podczas wizyty otrzymali skarbnicy. Dziękujemy za zaproszenie i gościnność Urban Lab Rzeszów, a Panu Sławomirowi Mnichowi za piękne zdjęcia.

Opracował Rafał Kochański