You are currently viewing 30 Finał WOŚP

30 Finał WOŚP

30 stycznia 2022 r. odbył się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasłem przewodnim w tym roku było „ Przejrzyj na oczy”. Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. W naszej szkole jako jedynej w Rzeszowie, mieścił się sztab, którego szefem jest pani Monika Skiba. W dniu finału obecnych było 76 wolontariuszy. Przygotowania trwały już od listopada, wtedy rozpoczęła się rejestracja w bazie. W niedzielny zimowy poranek rozpoczęła się odprawa wolontariuszy, którzy ruszyli w różne punkty miasta; do galerii handlowych, pod kościoły i w centrum miasta.

Nad bezpieczeństwem czuwali rodzice. Zadbali także o gorącą herbatę, posiłek i schronienie w czasie załamania pogody, która niestety w tym dniu była wyjątkowo kapryśna. Zimny porywisty wiatr, śnieg z deszczem nie przeszkodziły jednak w zbiórce. Wolontariuszom udało zebrać się imponującą kwotę 60 214, 22 PLN. W puszkach znalazły się także obce waluty: dolary, euro, eurocenty, hrywny, kuny, lipy, kopiejki, forinty. Po zakończeniu zbiórki i zdaniu puszek rozpoczęliśmy liczenie. W sztabie oprócz zaprzyjaźnionych z orkiestrą nauczycieli, pomagała liczyć pieniądze grupa wolontariuszy. Ze względu na pandemię wszystko odbywało się w warunkach reżimu sanitarnego. Jesteśmy dumni z Was wszystkich i z całego serca dziękujemy za zaangażowanie.

W imieniu własnym i Pani Dyrektor Bożeny Zięby dziękuję nauczycielom pracującym w sztabie: pani Grażynie Gajownik Jakubek, pani Joannie Dworak, pani Agnieszce Feliks, pani Edycie Pisulak. W rozliczaniu wolontariuszy pomagały: pani Agata Zabratyńska, pani Beata Kudlek, pani Katarzyna Rogala, pani Anna Pasieka i pani Anna Bacik.

Z zebranych materiałów powstał filmik, którego autorem jest pani Joanna Lis. Dziękujemy.

Opracowała: Monika Skiba