You are currently viewing BĄDŹ JAK PSZCZOŁA! MYŚL JAK PSZCZOŁA! 😊 Program „BeeFriendly”

BĄDŹ JAK PSZCZOŁA! MYŚL JAK PSZCZOŁA! 😊 Program „BeeFriendly”

Program „BeeFriendly”, koordynowany przez Wydział Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa, wspierany przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki., to edukacyjna przygoda, która zaciekawia, inspiruje, a przede wszystkim buduje w nas i naszych podopiecznych poczucie, że my jako ludzie możemy razem pomóc pszczołom, tak jak one pomagają nam każdego dnia. Bo przecież wystarczą choćby małe gesty, dobre słowo, zainteresowanie i troska!

Program realizowany był w naszej szkole od listopada 2021 r. do maja 2022 r. Brali w nim udział uczniowie wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej.

Każda z klas raz w miesiącu uczestniczyła w lekcji, której tematem były pszczoły, ich codzienne życie oraz sytuacje jakie im zagrażają.

Łącznie w ramach projektu odbyły się 84 lekcje, w tym:

– zaj. edukacyjne – 44

– zaj. plastyczne – 23

– zaj. informatyczne – 13

– zaj. muzyczne/filmowe – 4

W maju odbyło się podsumowanie projektu i wręczenie wszystkim uczniom pamiątkowych breloczków, wydrukowanych w szkolnej pracowni druku 3D, a klasa 2e przygotowała krótką prelekcję oraz filmik o pszczołach i ich życiu.

Koordynator projektu: Agnieszka Smolak