You are currently viewing Nasza „Akademia Pana Kleksa”

Nasza „Akademia Pana Kleksa”

W ostatnich tygodniach uczniowie klas 4b, 4c, 4d omawiali lekturę Jana Brzechwy pt. „Akademia Pana Kleksa”. Okazała się jedną z ulubionych książek czwartoklasistów- podobała im się szkoła prowadzona przez niezwykłego profesora, zajęcia tam organizowane, przygody przeżywane przez bohaterów… To już poważna lektura, przy okazji której można zastanawiać się nad trudnymi sprawami, a równocześnie jeszcze baśniowe wspomnienie dzieciństwa.
Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem, co było widoczne w czasie lekcji, a najmilszy tego efekt (pomijając umiejętności polonistyczne) to makiety Akademii wykonane przez uczniów- niektóre okazały się prawdziwymi dziełami wymagającymi talentu plastycznego, pomysłowości, zaradności…, czyli szeroko rozumianej kreatywności (nie bez znaczenia była również pomoc rodziców). Zgromadzone prace można oglądać na wystawie pt. „Nasza Akademia Pana Kleksa”, mieszczącej się na dolnym korytarzu PD obok sal 306- 308. Zapraszamy do zwiedzania i życzymy miłych wrażeń.

Przygotowała:
Danuta Twaróg