You are currently viewing Nasze zwierzaki!

Nasze zwierzaki!

Z okazji dnia Kundelka obchodzonego w poprzednim tygodniu, kilkoro z naszych uczniów podzieliło się swoimi pupilami.

Zerknijcie na te fantastyczne zwierzęta:

Mój pies ma na imię Niko i niedawno skończył osiem lat. Jest bardzo inteligentny i skory do zabaw.

To buldog francuski, który bardzo mocno chrapie i jako jedna z niewielu ras nie potrafi pływać. Dość duża głowa i krótkie nogi utrudniają tej rasie utrzymanie się na powierzchni wody.

Te psy są wesołe, ciekawskie i mocno przywiązują się do właściciela. Odznaczają się dobrym słuchem i czujnością, dlatego zwrócą uwagę na każdy hałas w pobliżu.

Są świetnymi kompanami do zabaw i kiedy się nudzą potrafią o sobie przypomnieć, przez co czasem bywają absorbujące.

Oto Kinia, ma już ponad roczek.

Ma białą sierść, szare oczy, dwie plamki na grzbiecie oraz popielaty ogonek. Bardzo lubi siedzieć na parapecie i oglądać ptaki, bawić się gumkami do włosów, wchodzić do wanny, jeść tuńczyka, spać na swoim drapaku oraz obserwować rybki w akwarium.

Oto Tajga.

Jest to piesek średniej wielkości, ma brązowo-rudo-szarą sierść, wesoły i uśmiechnięty pyszczek, brązowe oczy oraz długie czarne wąsy. Bardzo lubi jeść parówki oraz przysmaki o smaku ryby, biegać za piłką do siatkówki, gonić ptaki i spać na kanapie.

Oto Mia.

Jest to chomiczek dżungarski. Ma szarą sierść, duże czarne oczka oraz długie białe wąsy. Lubi biegać w kołowrotku, wspinać się po szczebelkach, jeść paprykę, dynię, mącznika oraz ogórka, kopać norki we wiórkach oraz spać na kocyku.

JAMNIK Zuzanny

Jest to pies inteligentny, ale może być trudny do wyszkolenia z powodu na swoją upartość i niezależności. Jamnik jest lojalnym i przyjacielskim towarzyszem dla swojego właściciela, ale może być podejrzliwy wobec obcych. Jest to także pies tropiący, który ma bardzo dobry słuch. To pies pełen energii i entuzjazmu. Jest bardzo towarzyski i przyjacielski, ale czasami bywa nieco uparty. W porównaniu do innych ras psów, jamnik może wydawać się nieco niezależny, ale w rzeczywistości bardzo tęskni za bliskością z człowiekiem. Z powodu swojej inteligencji i łatwości w uczeniu się, jamnik jest w stanie nauczyć się wielu ciekawych sztuczek, co sprawia, że jest doskonałym towarzyszem dla ludzi w każdym wieku.

To jest OSPA.

OSPA jest mieszańcem najpewniej Cocker Spaniela i wyżyła.

Ciekawostka 1: Mieszańce są mniej podatne na choroby, dłużej żyją od rasowych psów.

Ciekawostka 2: Głowa psa od czubku nosa aż do punktu między oczami jest zwana kufą.

To jest BLACKY.

BLACKY jest Golden Retriverem odmiany black i dawniej znajdował się w schronisku Kundelek.

Ciekawostka 1: Psy tej rasy są tak spokojne że nawet złodzieja potraktują jak przyjaciela domu.

Ciekawostka 2: Przedstawiciele tej rasy kochają pływać.