Miło nam poinformować że nasza Szkoła przystąpiła do wydawania mLegitymacji. Już teraz na wniosek rodziców ucznia, szkoła może wydać elektroniczną wersję tradycyjnej, papierowej legitymacji.

mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel. Jest bezpiecznym, nowoczesnym i bezpłatnym narzędziem, które – identycznie jak papierowa legitymacja – poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, autobusowych, przy zakupie biletów do kina itp.

W tym mobilnym dokumencie zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w papierowej legitymacji:

• imię i nazwisko ucznia,
  • numer legitymacji,
  • datę wydania,
  • termin ważności,
  • status użytkownika (uczeń),
  • datę urodzenia, PESEL,
  • adres zamieszkania,
  • nazwę i adres szkoły.

Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wydano wcześniej tradycyjną wersję dokumentu. Okres ważności mLegitymacji jest tożsamy z okresem ważności wydanej wcześniej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także w przypadku utraty mLegitymacji z powodu uszkodzenia, niepoprawnego działania, czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.

Aplikacja mObywatel

mLegitymację należy dodać na własnym urządzeniu w aplikacji mObywatel wydanej przez Ministerstwo Cyfryzacji. Obecnie, funkcjonalność mLegitymacja dostępna jest dla użytkowników urządzeń z systemem Android oraz IOS.

Uruchomienie mLegitymacji

Aby uruchomić mLegitymację należy:

• Złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji (do pobrania) – sekretariat szkoły.
  • Wysłać na adres sekretariatu jako załącznik zdjęcie legitymacyjne w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5 MB, podpisane w nazwie pliku imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą.
  • Wnioski na mLegitymacji będą rozpatrywne do 20-ego każdego miesiąca – jedna lista zbiorcza do realizcji przez Ministerstwo Cyfryzacji.
  • Pobrać Aplikację mObywatel, potwierdzić regulamin.
  • Po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego (po 20-ym) uruchomić System na urządzeniu.

Ważne Pliki:

Procedura udostepnienia mLegitymacji szkolnej

Instrukcja „Krok po kroku” aplikacji mObywatel

Regulamin usługi mLegitymacja szkolna

Wniosek o wydanie mLegitymacji