You are currently viewing Klasowa Gazeta 8d

Numer 3’2021/2022

Numer 2’2021/2022

Numer 1’2021/2022

Z radością informujemy, że w mijającym roku szkolnym 2020/2021 w naszej klasie 6d pojawił się pomysł redagowania gazety.

Już we wrześniu zawiązało się Trio Dziennikarskie (później przeobraziło się w Kwartet Dziennikarski) i z wielkim zapałem, pod opieką naszej wychowawczyni p. Danuty Twaróg, przystąpiło do zbierania materiałów prasowych.

Od samego początku zakładałyśmy (Kwartet Dziennikarski tworzą same dziewczęta), że „Klasowa Gazeta 6d” będzie ukazywała się raz w miesiącu, a jej publikacja będzie odbywać się elektronicznie na forum naszej klasy. Bardzo szybko okazało się, że w dobie nauczania zdalnego to jedynie słuszne rozwiązanie- poszczególne numery gazety prezentowane były w ramach godzin wychowawczych, a następnie zamieszczane w plikach kanału ogólnego klasy 6d w aplikacji Teams. Dzięki temu wszyscy nasi czytelnicy mogli wracać w dogodnej porze do poszczególnych materiałów.

Do tej pory ukazało się 10 numerów „Klasowej Gazety 6d” (tyle, ile miesięcy roku szkolnego), czyli udało się nam zrealizować nasze pierwsze śmiałe założenie. Znalazły się tam różnorodne materiały (korzystałyśmy niejednokrotnie z pomysłów naszych koleżanek i kolegów z klasy, a także z podpowiedzi członków rodziny), ale najczęściej układały się one w stałe rubryki- była więc garść ciekawostek, odnotowane aktualne święta i wydarzenia klasowe, trochę żartów, polecane książki i filmy godne obejrzenia, przepis kulinarny na miarę nastolatka, propozycje spędzania wolnego czasu… Spróbowałyśmy też swoich sił w felietonie. Poniżej zamieszczamy przykładowe materiały.

Dbajmy o zdrowie

Gorąca czekolada, czyli coś pysznego na chłodne wieczory

Nasze zwierzaki

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Płótno- felieton od redaktorki

Przykładowa strona tytułowa

Zima lubi dzieci najbardziej na świecie…

Recytacja w klasie

Ponieważ jednak, jak mówi stare przysłowie, apetyt rośnie w miarę jedzenia, chcemy się rozwijać! Marzy nam się gazeta ogólnoszkolna, współredagowana przez uczniów różnych klas, poruszająca tematy ważne dla wielu osób, może nawet w niewielkim nakładzie drukowana- przecież nowy rok szkolny stawia zawsze nowe wyzwania! Zapraszamy zatem od września wszystkich chętnych do współpracy (zgłoszenia prosimy kierować na pocztę Outlook p. Danuty Twaróg).

Naszym pierwszym wrześniowym zadaniem będzie nadanie tytułu „Klasowej Gazecie 6d”, a właściwie jego zmiana, bo przecież my- założycielski Kwartet Dziennikarski będziemy już w klasie 7. Oficjalnie ogłosimy w tej sprawie konkurs, ale już teraz chętnie przyjmiemy jakieś ciekawe propozycje- jesteśmy przekonane, że pomysłów nie zabraknie.

Tymczasem wszyscy udajemy się na zasłużone i upragnione wakacje, bo przecież już czeka na nas lato, a z nim góry, morze, jeziora i lasy, zatem całej społeczności szkolnej życzymy udanego wypoczynku; szalonych (ale bezpiecznych) przygód, nowych przyjaźni (a także wzmocnienia tych dotychczasowych), wspaniałych podróży (ale również chwil spokoju w domowym zaciszu wśród najbliższych).

Do zobaczenia po wakacjach!

Zespół redakcyjny „Klasowej Gazety 6d” w  składzie (kolejność alfabetyczna): Zuzanna Figiel, Zuzanna Kalandyk, Milena Papciak, Hanna Prasoł pod opieką p. Danuty Twaróg