You are currently viewing Polscy Superbohaterowie w Stuleciu Niepodległej Polski

Polscy Superbohaterowie w Stuleciu Niepodległej Polski

Klasa 1e we wrześniu 2018 r. przystąpiła do projektu „Polscy Superbohaterowie w Stuleciu Niepodległej Polski”, na europejskiej, internetowej platformie edukacyjnej eTwinning. Realizuje go we współpracy z siedmioma polskimi szkołami: w Warszawie, Sosnowcu, Białymstoku, Toruniu, Ostrołęce, Pawłowie, Ostrowsku. W projekcie działają uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Ma on na celu przybliżenie sylwetek Polaków, żyjących i działających na przestrzeni ostatnich stu lat, którzy mieli wpływ na rozwój kraju i świata w różnych dziedzinach – od nauk humanistycznych, społecznych, po nauki ścisłe.

Klasa 1e za swojego Superbohatera w Stuleciu Niepodległej Polski wybrała podróżnika, polarnika, żeglarza – Marka Kamińskiego, który jako jedyny człowiek na świecie, w 1995 roku, zdobył dwa bieguny Ziemi w ciągu jednego roku kalendarzowego. Uczniowie obejrzeli film i prezentację o Marku Kamińskim, wykonali mapki z jego podróżami po całym świecie, zrobili foldery o podróżniku, dowiedzieli się sporo informacji o klimacie polarnym i o pustyniach lodowych. Swoimi działaniami podzielili się z uczniami innych szkół, współpracującymi w projekcie „Polscy Superbohaterowie w Stuleciu Niepodległej Polski”, umieszczając w Internecie swoje pomysły. Na platformie eTwinning obejrzeli także działania kolegów z innych szkół, a tym samym poznali innych Superbohaterow –  Jana Pawła II, Marię Skłodowską Curii, Kazimierza Funka, Zbigniewa Religę.

Wych. Agnieszka Lewieniec